Painting

Desingblok - Prague design and fashion week 2012

1. října 2012 v 20:52 | Dan
Ještě než budu věnovat jedna z největších události roku bych ještě rád sdílel dnešní rychlomalbu. Maloval jsem to akrylem podle modelku, která sice nebyla tak hrůzostrašná jako jak vidíte dole, ale můj rukopis musí vypadat prostě psycho, jinak to není ono :-)


Takže co je to Designblok? Jedná se o největší přehlídka designu v praze, která se koná od 1.-7.10.12 Otvírá se tedy tři superstudia, ve kterém se bude prezentovat různé firma, ateliéry, školy s různým zaměřením. Nezapoměl bych také na Designblok Fashion Week. Ten sice je také součástí designbloku, ale platí zde jiná vstupenka a je někde jinde.

Co tedy očekávat od Designbloku? především různé kolekce nové nábytky, produktového či průmyslového designu, šperky, světla, prostě všechno, a to jak od zvučného jména ze zahraničí tak i známé designéři v České Republice. Vystavuje zde také různé ateliéry z umělecké školy, například. VŠUP, UJEP? ČVUT, ZČU, a tak dále. Uvidíte zde i nás, tedy Ústav Průmyslový Design - Fakulta Architektura, ČVUT. Vystavujeme ve třetí superstudia v Šporkovský Palác, 2. Patro. Takže ty, co nemá představu o tom, co děláme my či jiné školy, přijďte si podívat a užijte si týden Designu.

Plakát Designbloku 12 - zdroj: www.designblok.cz

Portrét - malba

19. září 2012 v 22:21 | Dan
Júúú, zase maluji. Škola sice začala ale rozjíždíme pomalu :-D takže stále mám dost času na malování. Původně jsem chtěl namalovat ženský portrét, bohužel ta se nepovedla takže jsem celý přemaloval na mužský ksicht :-D

40x50, akryl na papír, cca 3hodiny. Až zase jdu do copy centrum, zkusím to naskenovat do lepší kvality.

portrét

portrét

portrait

Adele - Make You Feel My Love


Jak namalovat obraz (část 5) -FanArt The Dark Knight aneb jak je akryl úžasná technika

11. září 2012 v 0:57 | Dan
Přináším poslední článek o tom, "Jak namalovat obraz", bude to krátký, bezbolestný a bez keců.


"Poznejte, kdy jste skončili, a když jste hotoví, odložte tužku nebo štětec. Všechno ostatní je jen život."

Únor 2006 - červen 2007
Stephen King - Ostrov Duma Key

Aneb: dočetl jsem knihu.

Můj verze po Kinga je bohužel (i tak se to dá říct) mnohem krátší. Nedávno jsem koupil malířský stojan za křešťanské peníze, akrylové barvy a nějaký ty štětce. S nadšením jsem do toho dal a výsledek rozhodně taky stál za to. Akryl mě hodně překvapil, rychle schne, má výborný barvy (sice neleskne jako olej ale whatever) a překryje jedna vrstva za druhou skvěle. Vlastně dalo by se i říct, že funguje jako photoshop :D Základem je však dobrý štětec. Zjistil jsem, že ty moje štětci za 12kč se lámou a dělají prd tahy, za to jeden kvalitní za 40kč má krásné tahy a líp se s tím pracuje :D škoda že vlastním jenom jeden.


Batman asi není nejoriginálnějším námětem, ale beru to jako cvíčení s barvama. Stále se učím s akrylem, tohle je druhý pokus a příště už zkusím něco originálnějšího. Ingredience: 33x50cm papír, 1litr shocka, limču, Adele, Beach House, Snow Patrol a šílená hipícká rádia v anglie :-D


batman
- Detail 1 -

batman dark knight

- Detail 2 -


- Tak takhle pracuji :-) -


- Finální výtvor -

Tenhle týden jsem neobjevil žádné nové hudby. Za to poslouchám jenom ty staré osvědčené, však stále stojí za doporučení U2, jsou stále boží a boží. Kdyby jednoho dne by mě zavřeli do cely a budu mít jenom na výběr 1CD tak beru U2, jsou pozitivní, originální a pokaždé když uslyším jejich kytary a hlas Bono tak jsem klidnější a vyrovnanější. Přeji Vám hezký zbytek týdne a hodně zdarů ve škole :-)

U2 - I Still Haven't Found What i'm looking For/ All I want it's you

Jak namalovat obraz (část 4) FanArt Pán prstenů

11. září 2012 v 0:23 | Dan
Dneska uvítáme další část "Jak namalovat obraz", tentokrát to bude předposlední. Jestli se vám tyhle úryvky líbí a máte rád horory, můžu jen a jen doporučit knihu "Ostrov Duma Key", je skvělá a skoro bezkonkureční. Smrdí z ní bečkový laciný horor ale je psaný králem hororu, takový způsobem, že budete radši spát s baterkou a přitom hlídat, jestli není okna zavřená, jestli dneska příliš nefouká vítr či jestli k Vám dneska nepřijde navštívit ta rudovlasá dívenka.

Opět zase cituji, tentokrát z recenze , který si dovoluji půjčit od pana Borise Hokra.

"King si tedy se všemi zkušenostmi své kariéry dopřál opět hororový příběh, z něhož jen tak mimochodem a naprosto nerušivě vyskakují jeho oblíbené mmotivy, typy postav, hrátky s jazykem i odkazy na oblíbenou rockovou muziku. I na toho Springsteena dojde. A ten, mezi námi, je pro Kinga také esenciální. Možná proto, že je pro Rock'n'roll tím, čím King pro horor... Legendou a láskou, která nerezaví".
Zdroj: www.fantasyplanet.cz

Doufám, že tahle série Vás bavila a nepůsobila moc dojem, že bych Vám tu vystrčil reklamu na čtyři roky starou knihu :D Teď už konečně ke Kingovi:

Nepřestávejte, dokud není obraz hotový. Nepovím vám, jestli je to kardinální pravidlo umění nebo ne, nejsem žádný učitel, ale věřím, že těch pět slov shrnuje všechno, co jsem se vám pokoušel říct. Talent je skvělá věc, ale nesnese ulejváka. A vždycky přijde čas - pokud je to opravdová práce, pokud vyvěrá z toho magického místa, kde se prolíná myšlenka, paměť a cit - kdy budete chtít přestat, kdy si pomyslíte, že když odložíte tužku, zrak se vám zakalí, paměť selže a bolest poleví. To všechno jsem se dozvěděl z posledního obrázku, který jsem toho dne nakreslil - z figur shromážděných na pláži. Byl to jen náčrtek, ale myslím, že když člověk mapuje peklo, náčrt bohatě stačí.

Stephen King - Ostrov Duma Key

A ke tradičnosti Vám přináším i můj nový výtvor v lepší kvalitě. Takový prvotina v akrylu, stále se učím a věřím, že se jednoho dne budu to umět tak, abych byl spokojený :-)

orcJak namalovat obraz (část 3) - Fanart Pán Prstenů

6. září 2012 v 21:25 | Dan

Začněte tím, co znáte, a pak to stvořte znovu. Umění je magie, o tom není sporu, ale všechno umění, ať je jakkoli zvláštní, začíná každý den pokorou. Jen nebuďte překvapení, pokud z obyčejné půdy vyrostou divné květiny. Elizabeth to věděla. To ji nikdo neučil. Naučila se to sama.

Čím víc kreslila, tím víc viděla. Čím víc viděla, tím víc chěla kreslit. Přesně takhle fo funguje. Nebojte se také experimentovat. Najděte si svou múzu a nechte se jí vést. Udržte soustředění. V tom je ten rozdíl mezi dobrým obrazem a jenom další mazanicí, jimiž je svět beztak přecpaný

Ostrov Duma Key - Stephen King

Tak od Kinga dneska je toho trochu slabé, já jsem se spíš poučil z minula, že se mám nechat vyyhladovět a pak se vrhnout na malování, a přesně to tak fungovalo:D Nový reprák mi frčí skvěle, pustil jsem soundtrack The Fellowship of the Rings a propadl Lotrovský mánie, pokud jste fanoušek Pána Prstenů tak víte o čem mluvím, už dlouho netrpělivě čekám na Hobita a musel jsem prostě NĚCO namalovat.

Ps. pardon za kvalitu, vodešel mi baterie od foťáku a musel jsem vyfotit přes telefonem. Podzději dodám znovu v lepší kvalitě

Zkusím obraz pojmenovat. Pojmenování vždycky nějak pomáhalo - jako by dodávalo obrázku sílu :)
- "Čekání na Gandalfa" - akryl na kartonpapír, 09/12 -

gandalf

gandal orc

A co by bylo Pán Prstenů bez soundtracka, můj nejoblíbenější track, takový nostalgie
- Howard Shore - Concerning Hobbits -


Jak namalovat obraz (část 2)

5. září 2012 v 15:11 | Dan
Především varuji, že tady nikomu neradím jak maluje obraz, to bych vám byl asi k ničemu :D Jen cituji jednotlivé pasáže z knihy od Stephena Kinga. Jak víte, slavný hororový spisovatel se vydal na uměleckou dráhu a docela mu to pálí.

Jak namalovat obraz (část 2)


Buďte hladoví. Fungovalo to u Michelangela, fungovalo to u Picassa a funguje to u stovky tisíc umělců, kteří to dělají nikoli z lásky (i když ta může hrát svou úlohu), ale aby měli co k jídlu. Pokud chcete vykládat svět, potřebujete používat svoje chutě. Překvapuje vás to? Nemělo by. Není nic tak lidského jako hlad. Není tvorby bez talentu, to připouštím, ale talent se dá lacino. Talent chodí žebrotou. Zato hlad je pístem umění. Ta malá holčička, o které vám vyprávím? Ona svoje písty našla a opřela se do nich.

Ostrov Duma Key - Stephen King

Zpátky do reality. I já se něco z toho poučil a zrovna se to hodilo pro minulý týden. Známý mě požádal, zda bych nemohl namalovat nějaký obraz na stěně pro nějaký akce undergroundu. Já poslední době hladoval po pořádný akce a neváhal jsem ani vteřinku. Portrét a figura možná nebyl tak dobrý jako můj očekávání ale věřím, že si časem zlepším. Prostřední malba patří Ondrovi a Lucce, naprosto šíleně surrealistická viďte, skoro jak bečkový scifi horor :))

Finální fotku bohužel nemám, malba jsem tak trochu nedokončil kvůli nedostatek času, jinak nemějte zle za ten blbej řez nohy dole, nevešel do formátu a blbě se to potom lepilo další baličáky.

PS: barva krve a tok možná není moc přesvědčivý, maloval jsem však za tmy a pod vlivem alkohol..pardon :)


Malba a Photo: Le Duc Dinh


Malba: Ondřej Rakušan, Lucie Fleková, Pro větší rozlišení ZDE


- Simon & Garfunkel - Mrs. robinson -

Cecilia Giméner

31. srpna 2012 v 1:59 | Dan
Jak víte, obsah blogů většinou spadá do mojí tvorby a návrhy. Tohle je autorský blog a vždycky bude. I když poslední týden mě hrozně zajímalo jeden událost, který možná znáte, že jsem musel o tom napsat.

Jedna španělská důchodkyně "zrestaurovala" jedna freska a proslavil se jako průkopník v oblasti restaurování. Něco takového se jen tak neuvidí každý den. Buď to dělal s dobrými úmysly či je to její vlastní pojetí, jak ztvárnit ježíše krista...Každopádně, dílo je úžasné a jsem rád, že se to lidem líbí. V dnešní době, kdy jeden výtvarník je lepší než druhý, konkurence nezná meze a přes těch kvanta moderních díla má člověk někdy dosti na blytí, dokázala jedna babička z vesnice zázraky :D

Dokonce jsem dočetl, že díla celkem i podobá styl Muncha, bůh ví z čeho ta paní inspirovala. Vím jen to, že ježíš je boží dílo :) dios la bendiga Cecilia Giméner!!!


V levo originál z roku 2010, uprostřed stav před restaurování, v pravo současný stav - Zdroj: neznámý


- Zdroj: www.news.bbcimg.co.uk -

Jak namalovat obraz (část 1)

28. srpna 2012 v 18:10 | Dan
Aneb začínám tu citovat jednotivé pasáže od Kinga, slavný spisovatel hororu a dramatu. Nikdy jsem nepochyboval, že je jeden z nejlepší současný spisovatel, ale aby začal citovat o výtvarníčení tak to jsem nevěřil, a ono jsou to celkemi dobré :D

"Začněte na nějaké prázdné ploše. Nemusí to být papír nebo plátno, ale podle mě by měla být bílá. Říkáme bílá, protože potřebujeme nějaké slovo, ale to pravé jméno zní nicota. Černá je absencí světla, ale bílá je absencí paměti, barva nemožnosti si vzpomenout.

Jak si pamatujeme, jak se vzpomíná? Tuto otázku jsem si od doby, kterou jsem strávil na ostrově Duma Key, kladl často, hlavně v časných ranních hodinách, kdy jsem hleděl do té absence světla a rozvzpomínal se na nepřítomné přátele. Někdy v těch časných hodinách přemýšlím o horizontu. Je potřeba stanovit horizont. Musíte tu bílou porušit. Docela jednoduchý úkon, řekli byste možná, ale každý čin, který znovu tvoří svět, je hrdinský. Aspoň tomu jsem se naučil věřit.

Představte si malou holčičku, sotva víc než miminko. Skoro před devadesáti lety vypadla z kočárku, udeřila se hlavou o kámen a všechno zapomněla. Nejen své jméno, ale všechno! A pak jednoho dne se jí toho vybavilo dost, aby vzala tužku a nakreslila přes to bílé první váhavou čáru. Čáru obzoru, jistě. Ale zároveň škvíru, jíž může vproudit čerň.

Jen si představte tu malou ručičku, jak zvedá tužku… váhá… a potom tu bílou plochu narušuje. Představte si tu odvahu, s jakou učinila první pokus znovu nastolit svět tím, že ho nakreslí. Vždycky budu mít tu holčičku rád, přestože mě tolik stála. Musím. Nemám na vybranou.
Obraz, to je magie, víte."

Stephen King - Ostrov Duma Key

Shodou okolností jsem si taky pořídil stojan a doplnil zásoby akrylových barev, prázdniny mám ještě tam tři týdny takže hurá na malba ve přírodě. Krásně sluníčko, pohoda a barvy...


- ostrov, Praha 28.8.2012 -

Beach House - Lazuri

Můj sen

1. května 2012 v 3:33 | Dan
Kdyby ten čas neběžel moc rychle a měl bych víc prachy, trochu štěstí a rozumnější otec, moc rád bych vykašlal ten design a zkusil bych malbu. Dva tři roky bych věnoval portfoliu, konzultace a přijímačkám, 6let na dokončení magistra a ve 30letech vyjít jako absolvent :) můj "skromný" sen.

Pravda je, že můj otec je moc konzervativní, téma na dlouhý esej, já jako osamocený člověk nemám moc peníze ani trochu štěstí, abych mohl realizovat tenhle nápad. . Moc nemaluji, občas jenom v ateliéru něco čmárám na figuře, doma pár krát na plátno něco namalovat jen tak pro radost, ono to stejně není zrovna ten nejlevnější technika, když vás na jedna malba vyjde víc než stovku...a ani časově. Dělám design rád ale někdy mám pocit, že tohle mě nebude bavit na celý život, ale když maluji...cítím se..prostě skvěle.

a fine frenzy oil

A fine frenzy

Jo prej je prvního máje, já vidím akorát práce, škola a cosi černého se blíží :D:D Coldplay - Fix youRychlomalby Volume-2

23. dubna 2012 v 22:20 | Dan
Tak za ty poslední pár dni se stalo hodně věci, dostal jsem dvě tučné pokuty za blbé chyby, první že jsem neměl s sebou občanku, druhou že když policie mě odvedli tak jsem nemohl být v práce, což je další blbá nevinná pokuta. Ale co, ikdyž ty peníze byli na jídlo a budu hladovej tenhle měsíc, ale s tím se nedalo nic dělat.

Dneska jsem byl zase na kresbě, nejspíš předposlední za tenhle semestr. Zkusil jsem zase s vodovkou, rychlomalby mě docela baví, barvy vlastně dokáže hodně ovlivnit člověka než kresby tužkou, a když budete kreativní a zkusíte abstraktní barvy, tak to vždycky dodává větší šmrnc...alespoň na mě to působilo :D

portrét1

portréty2

portréty3

portréty4
 
 

Reklama