Painting

Hotovo

25. května 2013 v 23:50 | Dan
Dnes končím se školou. Státnice jsem úspěšně absolvoval. Bakalářka je taky odevzdaná, sice obhajoba přijde až za měsíc, ale už mám takový pocit, že jedna etapa skončila.

Je neuvěřitelné, jak ten čas letí. Ještě si pamatuji když jsem dělal přijímačky na VŠ, jak je člověk nervozní, jestli neskončí po střední škole někde doma u rodiču a jeho spolužáky studuje někde v Praze, ten procit byl dosti stresující a byl velký tlak na mě. Dneska, když už mám skoro všechno za sebou, najednou dostávám do fáze krize... kdy nevím, co dál. V pondělí jdu na přijímací řízení na magisterský studium, tak mi držte palce. Procenta úspěšnost budě asi tak 2-3%, prý neberou žádné lidi, takže ani nevím co tam budu dělat.

A jestli se ptáte, proč jsem v poslední době přestal aktivně psát na blogu, tak už asi víte proč. Poslední dva měsíce jsem nedělal nic jiného než učit se na státnice a makat na bakalářské práce. S výsledkem sice nejsem úplně spokojený ale určitě se za to nestydím. Jak to teda vypadá, uvidíte příště.

jednou jsem se nudil a začal jsem čmárat na zdi v pokoji

Hey Ya - "I love you more than turk" - *fanoušci Scrubs ví :-)

Bels

16. dubna 2013 v 16:07 | Dan
Jedna malá malba 16x16, akrylem pro Bels na přání :-)


Tak jen v rychlosti recykluji nějaký důležité informace za poslední měsíce. Skončila výstava Figurama 2013. Měl jsem tam dva-tři figury, už nevím. Každopádně kdo nedorazil, tak může shlédnout i online katalog na issu. (viz odkaz dole).


V rudolfině probíhá momentálně výstava tzv. Nightfall, je to od 29.3.2013 - 24.5.2013. Podle toho, co jsem viděl, je to dost psycho výstava. Takový surrealismus, jak má být. Možná budu mít free "heslo" kod na výstavu. Uvidíme.


A jedna událost roku. V obecním domě jsou nyní vystaveny kompletní sbírka originální plakáty Alfonse Mucha. Bude tam 122 děl k vidění. Sice chybí tam 3, dva jsou zničeny a jeden se úplně zmizel. Každopádně stojí to za to a stavte se podívat.

Zombie painting - část 2

5. března 2013 v 15:52 | Dan
Po odbočce k architektuře tu máme další mini malby. Jedná se o pokračování ze serie Zombie malby. Namaloval jsem to před měsícem, ale skener nebyla k dispozici takže je zvěřejním až dneska.

Akryl na papíru, 16x20 cm, ten druhý obrázek je podle předloze, jen taková hra, rozcvička...

Jinak čerstvá novinka. Budu součást výstavy Figurama 2013. Jedná se o mezinárodní projekt zaměřený na figurální tvorby (malba, kresba), každoročně se vybírá ty nejlepší figurální kresby z různé školy (AVU, ČZU, VŠUP, ČVUT,...) a pak se vystavuje. Budu tam mít až tři figury, což je ohromný úspěch a jsem neskutečně nadšený. Sice dopředu už vím, že ty moje figury tam nebudou zapadat mezi ty hyperrealistické malby od studenti z plzní ale i tak jsem opravdu rád, že tam budu. Více info. ZDE.Říkal jsem si, že jste možná ještě neviděl malbu Irona Maiden v kvalitní rozlišení, tak budiž :-)

Zombie painting

13. února 2013 v 14:33 | Dan
Ze série zombie malby, původně jsem chtěl jenom využít těch menších zbytku papíru co mám na stole, na konec z toho jsem namaloval čtyři mini_zombie_malby. Dva z nich uvidíte příště..Našel jsem pro sebe novou výzvu. Chci se naučit ve 3Ds maxu za měsíc a zkusím potom poslat portfolia do nějaký herní vývojáře, ideálně 2K Czech...Vím, že je to nemožné, ale nic za to přece nedáte a za pokus to stojí :-)

Rychlovky

11. února 2013 v 22:56 | Dan
Tak jestli už máte ty moje designy nábytky dost tak mám pro vás nějaké malby. Dvě akrylový rychlovky na papíře. Použil jsem přitom nějaké studijní materiály z googlu tak mě trochu mrzí, ale co mám dělat když nemám modely.

Další novinky je, že jsem zprovoznil e-shop na Fleru, takže chcete-li mě podpořit či nakoupit mé věci, mrkněte se tam a neváhejte mě kontaktovat jestli máte zájem o nějaké tvorby. Dále maluji a kreslím i na zakázku, portréty či cokoliv, co vás napadne. Pokud hodláte mi napsat do vzkazníku na pravo, nezapomeňte mi nechat i váš kontakt (e-mail) protože vždycky dostanu nějaký vzkaz na blog a nevím jak bych Vám měl odepsat zpátky :-)


Poslední figura roku / vernisáž DESIGN

28. prosince 2012 v 15:10 | Dan
Dnes zvěřejním poslední figura v letošního roku. Celkem mě to docela mrzí, že na nějakou dobu již nic tvořit nebudu. Letos jsem nakreslil celkem 9 figur, z toho 7maleb a 2 kresby s uhlem. Jsem zvědav, jestli se některý z nich dostane na Figuramu 2013.

Figura

Figura 1

figura 2

Jinak podobně jako loni. Prosinec a leden patří ke klauzurním období. To znamená, že o prázdninách nedělám nic jiného než broušení modelu a modelování ve 3D. Pracuji na návrh kuchyně pro soutěže LG s použití materiálem Hi-Macs. Dead line je 7.1 tak uvidíme tak to dopadne.

Každopádně, 7. Ledna od 18:00 bude vernisáž pro věřejnosti. Vítání samozřejmě budete všichni, hlavně pro ty, co mají zájem o oboru a chtějí se tam dostat. Místo: Fakulta architektura/ČVUT/Průmyslový Design 4. patro. V programu bude i výstava figury a instalací (sochy) od studenty oborů. Hlavně věci z oblasti produktového designu, architektuře a grafiku.

K novému roku Vám také přeji vydařený start a hodně úspěchu !!! Budete to potřebovat stejně jako já :-)

FanArt - Malba Iron Maiden

19. listopadu 2012 v 22:46 | Dan
Tak jo, tady nejde až tak moc o originalitu. Jen jsem měl za úkol namalovat Killera v Iron Maidenu s předlohou a taky to tak vypadalo. Prostě klasika, akryl na papíře. Formát asi nějaký 50x90cm. Lepší kvality zatím není k dispozici, snad až bude čas tak si zajdu do copy centrum.Karel Kryl - Anděl

Figura 14/11/12

14. listopadu 2012 v 21:57 | Dan
Dnešní figura bez keců, jen bych rád citoval nějaké básně od Rudolfa Němce

V Ateliéru

Přibává obrazů ležících
o zeď napětí opřených
jak fata morgana
se míhají obrazce
na bílém plátně


The Shins - New Slang

Figura 17.10.2012

18. října 2012 v 22:54 | Dan
Včerejší figura. Je to docela vidět, že jsem už nějaký měsíc nekreslil figury, mám zase co dohánět :/ hlavně končetiny.
Akryl na baličáku z různé pozice. Některé trvaly déle, některé méně, některé jsem byl donucen dokončit i v fázi, kde jsem sice nespokojeý ale musím rychle odejít domů :-D
#písnička_týdne The National - Slow Show

Kocovina

9. října 2012 v 17:02 | Dan
Jsem línej jak prase a teprve jsem dneska se konečně dostal k copycentrum, abych si oskenoval nějaké nové malby. Tohle jste již určitě viděli před pár týdny, nyní je jen vyšperkovaný přes skenerem.
Akryl, 40x42.

Pojmenoval jsem malbu "Kocovina", zní to kouzelně, viďte!
 
 

Reklama