Painting

Recitál

10. dubna 2016 v 23:25 | Dan
Dnes mi vencisak připomněl, že mám ještě blog, páč se mi do složce spamu přišel mail s komentářem. Za ty čtyři měsíce dělo toho tolik, že asi nemá cenu si je všechny jmenovat. Stále žiju, chodím do práce, jednou za čas něco maluji, tvořím a na poličce mám stále víc a víc vinylové desky.

Slíbil jsem Vám video s Applem. Tady ho máte. Video je promítán projektorem na mléčném skle. Tutiž bylo potřeba opravit barvy a rozvršení tak, aby byl čitelný i ve světle, proto ta černá bílá barva. Fialová jsem si vybral proto, že to byla barva Steve Jobse. Více videí můžete vidět ZDE.


Jelikož jsem línej to psát všechno do detailu. Budu Vám už jen ukazovat nějaké fotky z mobilu. Tady jsme vyrobili dárek k narozeninám kolegy v práci. Být grafikem občas není tak marný. (Schválně, jestli někdo pozná rimmera).


Máme i jacka.


A když už jsme u alkoholu, tenhle je můj.


Nová malba na soloritu. Můj první obal k LP deskám.


A na závěr moje tři nové desky. Vlastně ještě mi teď přišel ještě Potměšilý host od Hegerovou ale ten jsem už nestihl vyfotit.


Tak snad tenhle článek Vám bude stačit na další roku :)Sam Cooke
A na závěr jedna tradiční depkaŽivot v obrázcích

15. listopadu 2015 v 12:36 | Dan
Ok.. Dlouho tu opravdu nic nebylo. Měl jsem za sebou (vlastně mám je ještě před sebou) náročné měsíce, kdy jsem pracoval téměř nonstop v práci, chodil na pohovory a denně povečeřel mimo domova. Byli ale i jiné věci než práce, ale nic co by stálo za řeč. Tento rok jsem příliš věnoval dokončení školu a prácemi že jsem se zapomněl na sebe. Myslím, že už vím co chci dělat příští rok.

Tenhle obraz maluji už skoro půl roku. Stěhoval jsem do nového bytu takže jsem neměl příležitost ho dokončit... až nyní

Takhle se na mě dívá celý svět

Můj nový gramofon na mojí diplomce.. Vlastně ještě nová reprobedna.

Objednal jsem tričko s vlastním potiskem.


Západ slunce na Moravě


Západ slunce v... práci


A nakonec jedna mininpanorama.. Krumlove.

Fiesta

8. července 2015 v 21:48 | Dan
První červencový dny jsou pro mě příliš vyčerpající. Nedávno jsem objevil nový antikvariát na Hradčanský a sehnal dvě nové (staré) knížky), jedna od ztracené generace a druhé od prokletých básníku. Dá se říct, že v těchto horkých dnech si užívám čtení poválečné příběhy a nemravná básnická sbírka.

Začal jsem opět malovat. Rok jsem nedržel v ruce štětec a byl jsem z toho opravdu bezradný. Navíc plátno byl moc velký na můj prťavý polní stojan, takže se mi povedlo blbě vycentrovat kompozici.

Eh.. portrét sotva pokrylo čtvrtinu plátna, navíc není ani hotové základní rysy... došli mi barvy.Kecám, před dvěma měsíci jsem vlastně maloval malinkatý portrét kolegyni z práci.. má to být motiv na trička.


Asi už nic nového, v práci je v posledních týdnu nějak moc horko, ale to asi bude všude. V jídelně vaří stejně hnusné jídlo. Brambory jsou věčně syrové a hnusné. V bistru, kam chodím na večeři, se začali se mnou mluvit a vtipkovat, přišlo mi to divné tak jsem tam pomalu přestal chodit.


Dnešní déčko je za Reginu

Výstava "Tváří v Tvář"

15. září 2014 v 15:33 | Dan
Nějak se nám podařilo společně s Markétou (blogově Trill) zařídit malou výstavu v kavárně Kabinet v Praze. Budete-li mít čas a chuť si v Praze prohlédnout netradiční portréty, stavte se podívat na naší tvorbu.


Malá ilustrace do časopisu

14. dubna 2014 v 16:57 | Dan
Malá ilustrace do studentského časopisu FSV UK. Asi nic pro šiřší publikum ale pokud jste z UK, tak si ho určitě kupte.
Jelikož pomalu již vypracuji na nového konceptu časopisu, tak jsem nějak představoval, že to bude vypadat takhle:


Nakonec to dopadlo nějak takhle. Font a rozmístění je hrozný, ale nový koncept bude zabudovaný až v příštím čísle.


Alternativní ilustrace, která neprošla. Obojí se jedná o Ginsberga, jedna v mladších, druhá ve starších letech.

Rychlomalby

24. března 2014 v 16:26 | Dan
Furt to zkouším, experimentuji s barvama, někdy se to povede, někdy je to pokus omylu.
Ale stojí za to si jen tak vyzkoušet.
Malby/Figury podle reálného modelu.
Akryl na baličáku.
Cca 50 minut.
The National - Brainy

Figurální malba

24. února 2014 v 15:59 | Dan
První figurální malba letos. Bylo málo času tak jsem nestihl i hlavu a nohu, ale po dlouhé době spokojenost. Moc mi nejde klíční kost a lokety, hlavně ruku, který zásadně vyhýbám. Jinak začala Figurama 2014. Má někdo-li zájem se podívat na katalog, tak je k dispozici elektronická verze na issu. Odkaz ZDE.

Akryl na baličáku, cca 1,5h


Ještě jsem tu chtěl mít ještě jednu malbu. Ta je sice podle předlohy z internetu, ale jen jsem chtěl zacvičit na ty portréty.

Akryl na plátněThe Velvet Underground - I'm waiting for the man

Walk on the wild side

11. listopadu 2013 v 22:17 | Dan
Článek byl napsán dne 27.října 2013, zveřejněn teprve dnes.
"I'm an artist and I can be as egotistical as I want to be"

- "Lou Reed" -
Už dlouho mi nebylo tak smutno. Dneska zemřel Lou Reed, legendární rocker, kytarista, skladatel a jeden ze zakladatelů skupiny Velvet Underground (rocková skupina bez Fucking Jesus a ječící hysterky s roztrhaný džínový bundy). Měl jsem sice rád jeho solovky, ale jeho nejlepší lety byli stejně ve skupině. Pod vedením Warhola John Cale/Lou Reed a Nico vydali nejgeniálnější album vůbec, jehož obal nosí hipsteři dodnes na taškách. Žlutý banán, uvnitř růžový.

Hvězdy odcházejí. Ze staré party dnes snad žije už jenom John Cale. Ten sice žije ve stínu Reeda ale nepodává vůbec špatný výkon, na to kolik mu teď je. Kdyby ale nebyl paličák, tak by mohl naposledy usmířit s Lou a rozjet turné Velveti ...Trochu pozdě.

R.i.p. Lou, Stay cool in Heaven !

Na jeho počest jsem si dovoluji namalovat malý obraz akrylem.


Co je dál nového kromě tý smutné události. Po rok pauzy jsem zase maloval figuru. První letošní !


A našel jsem ze šuplíku tahle malba, tuším podle nějaké předlohy. Taková čmáranice.


Lou Reed - Sweet Jane
(Zajímalo by mě, jestli má tahle písnička něco společného s tou od Velveti)

Hearth - Nový projekt

13. srpna 2013 v 22:41 | Dan
V poslední době pracuji na jeden velmi zajímavý projekt jedné firmě. Jedná se o propagační malba pro neziskový společnost, který se snaží prosadit v dnešní době fungující společnost bez peníze. Zní to sice dost vtipně a věřte mi, že ze začátku jsem se tomu taky zasmál. Časem si myslím, že tenhle projekt má velký potenciál. Každopádně Hearth je projekt, který umožňuje koloběh darů mezi uživateli. Dáváme ostatním to, co děláte rádi, a dostanete od nich to, co sami potřebujete.

Máme za úkol vystihovat myšlenku projektu na velkém plátno, a to konkrétně 1,5x2m. Se mnou ještě spolupracuje jedna šikovná holka ze Zlína, zatím jenom ve fázi počítačová skica (která dělá většina ona) . Realizace se blíží tak uvidíme, jak ten projekt dopadne :-)Neřeknu

23. července 2013 v 22:21 | Dan
Svůj ksicht moc ukazuji, hlavně ne na věřejné stránky, kde uvidí tisíce lidi. Když už tak jenom ve formě malby či kresby. Jedna malba autoportrét už tu byla, kdo to poznal tak nazdar :D kdo ne tak dneska pozná. Malba není můj, ale namaloval to známý (plumm), olejomalba na plátno.

 
 

Reklama