Drawing

Skicáček

13. srpna 2014 v 21:08 | Dan
Miluji skicáky. Mám jich několik a vždycky je ztratím nebo po čase zjistím, že jsou poničený. Pod postelí se mi válí hned tři skicáky různé velikostí, A3 na koncept kresby do školy, 2 skicáky velikostí A4 na portréty a pak mám ještě jeden menší A6, který vždycky nosím s sebou.

Skicování má svoje kouzlo, kdo to zkusil, určitě ví jaké to je. Baví mě na jeden pohled sledovat chování jednoho člověka a pak do půl minuty ho převést do papíru. Nemá cenu strávit více než minutu u jednoho skica. Člověk se pohybuje a jeho výraz se mění.

Pro krajinu doporučuji nosit s sebou tuš a štětec.


Figura potřetí

6. července 2012 v 17:21 | Dan
Léto v plné parádě. Zkouškové již mám dávno za sebou a tak úspěšně jsem dokončil druhý ročník na VŠ. Zdá se mi to nebo ne, ale ten čas letí nějak rychle. Ještě nedávno jsem dělal maturitu, přijímačky a teď už řeším jak za rok dodělám vejšku. Bude to chtít udělat státnice, napsat diplomku a nakonec dojít do Betlemská kaple pro titul BcA..Zní to složitě? :)

Dneska opět nic nového. V pooslední době jsem příliš zaneprázdněn, abych něco tvořil. Tyhle kresby se jedná o můj začátky v figuře z loňskýho roku. Jinak mám se ale fajn, po obědě jdu se vybalit věci, koupit různé zásoby, žrádlo, chlasty a cigarety, barvy a štětce a vyrazím do přírody, zkusím žít ten bohémský život,...tvořit, malovat a sochat. A taky si to užijte, už proto je prázdniny, venku pořád sluní a večer zase přichází bouřka, prostě krása přírody. Už vypnu internet, žiju offline........................................................................................................................................

figura 1

figura 2

figura 3

figura 4

- Keana - Everybody's Changing -
(mám tuhle písničku rád, vyřazuje z ní hodně pohody a staré dobré časy)

Figura

28. června 2012 v 20:19 | Dan
Jedna vtipná figura na rozveselení :D:D
Z loňska, baličák, uhel a 20minut.

figura

Portréty

16. června 2012 v 19:35 | Dan
Zkouškový je naruby a to ještě ani nejsem v polovině, letos koukám že prázdniny budou někdy až v září :D . Mám tu pro Vás nějaké staré kresby z minulého roku, jsou rychlý skici podle modelů, mám jich i víc ale ne všechny jsem stihl zdokumentovat.

portréty

portréty2

figura

Limahl - Never Ending Story

Mini-reakce po měsíce a půl blogování

3. června 2012 v 1:18 | Dan
Tak klauzura skončila, ovšem jestli úšpěšně nebo ne , tak radši nebudu k tomu vůbec komentovat :) ovšem články o něm budu určitě budu, ale až v pár dalším příštím dnů. Teď mám pár volný relaxační dnů a zkouška z dějin Architektury na příští týden. Alespoň je na co těšit..ehm

Dneska budu trochu ukecanější než obvykle, což není moc obvyklé protože píšu celkem mizerně, neskloňuji a absolutně nemám v sobě žádné "to" tvůrčí talenty na psaní.

Nejdřív ta pozitivní část. Dloho jsem přemyšlel o tom, proč bloguji. Původní myšlenka byla prezentace moje práce do širší oblasti, abych dostal názory i od lidem, který nejsou ve stejném profesi a nemůžou moci rýpat do nepříjemné věci které už jsem slyšel, anebo lépe řečeno "honit" ego všude kam se podíváš :D Po měsíc a půl blogování jsem však začal více zajímat o zdejší lidi, ono to možná najít lidi se stejným zájmem není špatné nápad, některé blogy jsou vskutku zajímavé ale většinou velmi hrozné. A ta negativní část? štve/sere mě tady že ty lidi vůbec nevědí co je to autorská práva, že je ŠPATNÉ kopírovat věci od jiným lidem, a že SPAM opravdu není vítaná. Další věc, co chci říct, že proč zrovna nefunguje Toplist??! podle blogu.cz denně sem chodí pravidelně 20-30 lidí, ale podle toplistu tak jenom 0-0, zkoušel jsem různé úpravy a nastavení a nic.

Proto na závěr vypíšu nějaký dodatky, o kterém byste měli vědět když už sem chodíte. Nechci být "nějakej zlej", ale máme zlý svět, ( úoveň korupce je neúnosná, Sarkoza padl ve volbě a ve Španělsko nejsou všude elektřiny) a tak nějak se k němu musím umět přizpůsobit :))

- Za prvé, věci zde jsou moje tvorby (pokud není pod tím napsáno jinak) a proto je neskopírujte nic bez mého svolení. Autorská práva existuje a porušení tohoto pravidla se trestá tak abyste potom nedoplatili zbytečně.
- Za druhé, blog.cz je svině (ale za to asi nemůže) a reklamy na různé druhy šampóny jsou všude :D proto doporučuji použít jakýkoliv internetový prohlížeč kromě internet exploreru a k tomu nainstalovat aplikaci AdBlock. Ten Vám zablokuje téměř skoro všechny reklamy na internetu, a když ne tak se dá i manuálně.
- Za třetí, nepište mi sem prosím inzeráty, reklamy, odkaz na různé soutěže, nejsem na to zvědavý a nechci je tady vidět.
Toť vše, děkuji Vám za pravidelnou návštěvu

A pokud jste dočetli až sem, gralutuji. Právě jste absolvoval můj vstupní test mezi avant-gardíky. Bylo to ztráta časů a světům to moc neprospěje ale udělali jste mi radost. Tady máte alespoň můj starší portrét Jaroslav Filipa, můj oblíbený skladatel. Jeho hudba mě provázela řadou těžkých zkoušek a na jeho počest jsem mu věnoval pár minuty s tužkou v ruce. Slouží také zároveň jako avatar a mini-loga blogu.

jaroslav filip

A doufám, že jste přežili také můj hudební vkus :) Oasis - Let there be Love

Figury

13. dubna 2012 v 1:56 | Dan
Dneska jsem po dlouhý době zase kreslil figury, je to vlastně velmi dobrá věc, jak se naučit kreslit. Věřím v teorie, že když člověk dokáže dobře namalovat/nakreslit figury, tak už mu vesmír nic nebrání v tom, dělat složitější věci. Mám rád přehnaný perspektivy a kresba linkou, škoda že "hovno" umím :D, uvidíme třeba za pár lety, jak v tom budu pokročit. Zatím věřím, že to má smysl dá kreslit figury a někam to určitě vede :))

figura 3

figura1

figura 2

A nakonec jednu písničku na spaní.. "The Animals - House of the Rising Sun"

Umění a různé teorie o něm

9. dubna 2012 v 23:03 | Dan
Mám toho tolik, co napsat a poslat že nevím kde začít. Klidně napíšu dlouhé úvahy, eseje a různé teorie o různých věcech ale hodně mě omezuje moje znalosti gramatiky českého jazyka. Proto pokud mě omluvíte, tak vždycky budu napsat k věcí jen stručně a jasně, bez zbytečných keců.

Jako student z umělecké školy jsem nikdy nepovažoval za umělce, ačkoliv spousta lidí si to o sobě už myslí. Umění se nedá definovat, ať google vám nasměruje/odkazuje kamkoliv, teorie o umění/umělec je stovky, ba tisíce. Podle různé encyklopedie a knihy je umění název lidské aktivity, výsledkem je umělecké dílo. Současně tato činnosti umožňuje ostatním lidem vnitřně prožívat emoce, které pohled na takové dílo vyvolává - prožívat krásu, obsaženou v díle. Přitom ale mírou krásy je vlastně člověk sám, jeho znalosti, dovednosti a schopnosti. Znamená to, že kolik lidí, tolik názorů na jediné umělecké dílo. Prožívání díla je i otázkou individuálního vkusu. Vnímat umělecké dílo znamená vnímat jeho estetickou kvalitu, chápat jeho symboliku, novou realitu a psychiku autora a doby vzniku.

Arles
Vicent Van Gogh - Arles with iris

Pro mě za mě, umění není o tom, umět si nakreslit objekty, vyfotit si kvalitní snímky či zazpívat si písničku. Umění je o tom, jak udělat dojem na toho druhého, který se na to podívá. Obrázek bez emocí je pro diváka jako bezcenný dokument, dokonale odzpívaná písnička bez potlesku je taky na nic že jo.

Tak něco na odměnu že jste to dočetly až sem, snad to nebylo moc zdlouhavý a nudný text, tyhle kresby a malby jsou ze starého času. V tý době jsem byl ještě na střední škole (ne moc záživná doba :) a kreslil jsem jen jak to jde, snad se vám to i líbí jako mě...tehdy
Ulice1

Ulice
 
 

Reklama