Design&Architecture

Studie mušlí

8. srpna 2012 v 20:20 | Dan
Žít život jako bloger musí být těžký, chci říct, kdo by celý den jenom strávil ve svým blogu když je venku tak hezký. Hlídat aktivitu, pravidelně psát články a udržet tu pravidelné návštěvy. Já jsem hlavně rád, že tady nestrávím ceůpi věčnost, jednou za měsíc sem přijdu, napíšu či něco uploaduji a tím to končí, a kdo to čte, to už mě tolika nezajímá. Blog pro mě je jen další tok informací, a kdo ho hledá, ten to najde.

Proč studie mušlí. Na konci minulého roku jsme měli za úkol, vymodelovat jakékoliv přírodniny. Já vybral mušli a nakonec jí vymodeloval podle sebe. Kresba trvala pár minut a nápad trval týdny. Ale koho to zajímá že, důležitější je opět výsledek a tady to máte.

studie mušlí
Tip na dobrou hudbu a neskutečný adrealinový zážitek
Po půl noci běžte na chvílku ven (doma bude dusno), nalijte si klidně pro sebe pár skleničku vína, vypněte mozek, užívejte čerstvý vzduch a pusťte tuhle písničku naplno:

- TV ond the Radio - Wolf like me -

Cardboard Furniture - Kartonový nábytek

6. srpna 2012 v 23:22 | Dan

Je to už dávno, co jsem dělal na tenhle projekt ve škole. Jedná se o mobilní kartonový nábytek - tedy nábytek z papíru. Sranda byla a já řezal skoro bez spaní od soumraku až do úsvitu třetího dne.

Cituji oficiální popis z plakátu: "Konferenční set určený nejen pro interiéry. Obsahuje nízký kulatý stůl a stoličku. Nábytky jsou vyrobeny ze sedmivrstvé lepenky, díky tomu jsou lehké, ekologické a snadno přemístitelné."

cardboard furniture

cardboard furniture kartonový nábytek

- Photo: Marian Lukáč -
- Design: Le Duc Dinh -

cardboard furniture

Původně jsem vlastně chtěl udělat plakát ve 3D, ale vono možná bude ta fotka lepší. A s jakým programem tedy pracuji? Rhinoceros 4.0, pro produktový design je to nejlepší. Ať už při design moderní schody, lehátka i samotná architektura, možnosti jsou neomezená, a narozdíl od jiné programy jako Maxe či Cinemu, Rhino se dá celkem rychle pochopit a pak už jenom hurá při modelování nurbem. Doplnit můžeme i programem na rendery V-ray, vztahuje to hodně na materiály a světla, jak například vidíte u toho schodiště, může to být klidně dřevená schodiště, chromová lehátka, atd. Ikdyž tyto jsou tyto programy drahé, plánuji ji koupit všechny dokonce studium. Sice se jedná o částka desítky tisíce koruny, nevzdám se toho. Ono totiž modelovat s trial verze je dost omezená a někdy i nefunkční.
Design Šachy

22. června 2012 v 1:41 | Dan
Tak dneska tu máme trochu tý sochařiny jak jsem slíbil. Šachy, který jsme upravovali ze sádrový kuželky (již. předchozí článek) dopadli celkem dobře a já jsem s výsledkem naprosto spokojený. Celkem jsou 6 figurky, chtěli jsme s kolegem zvládat i víc ale nestihli jsme to. Hold taková práce vyžaduje hodně času s to jsme neměli. Omlouvám se taky za ty úpravy fotek, smrdí to kýčem a nevím co to do mě dneska vjelo :D

Design šachy 3design sachy 1

design sachydesign sachy 4
Design a foto: Le Duc Dinh & Karel Jankovský

Jinak tenhle týden také vyšel nový video od Matt, kdo ho nezná tak okamžitě vygooglujte :) . Já ho sleduji již nějakou dobu a to co dělá, má smysl a věřím, že i vás se to bude také líbit. Tenhle člověk by měl dostat nobelovou cenu za mír, to jak ukazuje různé místa na světě, že bez těch válek, krize či nenávisti k sobě jsme stále jen lidi...a we dancing :))

- Where the Hell is Matt? 2012 -Moje loď je OASIS!!

10. června 2012 v 3:18 | Dan
Snad Vás na první pohled příliš neděsil přívalu nových fotek :) týká se o mojí poslední rozsáhlý "projekt lodě", pracoval jsem na to 2 měsíce, z čistého času zhrůba více než 500 hodin (od hledání idea, skicování, řešení technické problémy, vymodelovat jak 3D model tak i fyzické, prezentace, plakáty,...). Zní to neuvěřitelně ale zvládl jsem to, neříkám dobře ale zvládl jsem to. Zklamání jistě bylo, a to nejspíš kvůli modelem, kvůli kterému jsem byl hodně naštvaný. Prostě jsem to posral, den před odevzdání modelů jsem měl nasprejovat lodě do barevné prezentace, a čtvrtý den bez spaní už zničili moje veškeré modelářské schopnosti. Do teď nechápu, jak se to mohlo stát :D

Nakonec vždycky jak to dopadlo, tak to dopadlo! lidem se mou loď celkem líbili, akorát jim mrzelo model, neboť jsem to mohl dotáhnout do lepší prezentace. Také děkuji Vám za předchozí anketu, pomohlo.

A předpokládám, že na vernisáž nikdo nedorazil :D takže alespoň se mrkněte na fotky dole.

- Finální plakát -
oasis

Zde větší velikosti renderu pro detailisty :) 1 fotka, 2 fotka

- Prezentace -
oasis1

- model -
oasis2

- Pár fotek o tom, jak model vznikl. -
oasis3

o

oasis4

- Sedmý den ve škole, zhrůba ve 4hodin ráno. *jen tak pro zajímavost* -
oasis5

- A konec všeho dobrého a zlého vždycky se neobejde bez dobrého chlastů a návštěva pár hospod -
pub

Tak blogu zdar a příště Vám napovím, jak dopadly ty kuželky. A teď trochu hipsterskýho hudbu, moje srdcová záležitost, indie skupina M83 - We Own the Sky

Pozvánka na vernisáž

26. května 2012 v 14:12 | Dan
A je to tu, chýlí se ke konci dalšího semestrů a s tím i všechny (skoro) práce, která jsme dělali poslední dobrou. Tím bych Vám všem návštěvníku rád pozval na malý vernisáž našího oborů. A rozhodně bude na co se dívat, vystavujeme ve čtyři ateliéru, z toho 3 z oblasti průmyslový design a Výtvarná tvorba zvlášť. Přijďte kdo může, vstup je zdarma, je to v pondělí večer od 18:00 ve fakultě architektury ČVUT Praha, čtvrtý a pátý patro.

pozvánka

Navrhuji lodě (ANKETA!!)

17. května 2012 v 18:51 | Dan
Tak nějak jsem přestal blogovat, ne že by mě to už nebavilo, ale prostě není čas na psaní. Je toho teď nějak moc, jak se blíží ke konci semestrů, čeká na mě pár zápočty, dodělat pár zátiší a hlavně...hlavně dodělat klauzuru, a to vymodelovat jak ve 3D tak i v reálném podobě lodě ve formátu 1:20. Již na tento projekt dělám přes 2 měsíce, nikam to moc neposunulo a loď vypadá furt hnusně. Znáte to, jak na začátku jste z toho nadšený a máte spousta nápady, a na konci vás už to jenom unudí k smrti a vy jen spěcháte abyste to měli rychle hotový...tak takový jsem teď i já.

A Vás poprosím také o malou radu, jen mi v anketě zvolte barvu lodě, která se vám nejvíc sympatický. Jinak čest práci a nashle příště! :)

anketa

lod

Sice nic nestíhám ale furt poslouchám hudby :) A-Ha - Take On Me

Soutěž

23. dubna 2012 v 22:34 | Dan
Stalo se další, příjemnější věci, musel jsem to dát na jiný článek a zařadit to do oblasti designu :D Dnes jsem prej vyhrál soutěž o navrhování logo Ubisoft (znáte/neznáte?), soutěž jsem účastnil již před pár týdny, pár hodiny jsem v kuse vymodeloval ve 3D a renderoval ve V-raye, druhý pokus s HDR efekty. Nakonec jsem vyhrál první místo, dostal jsem nějakou encyklopedie Assassins Creed, prý limitované edice. Je to nic moc cena ale alespoň něco :))

A tady jsou ty moje návrhy:

ubisoft

ubisoft2

Větší rozlišení zde

A na závěr jedna písnička od U2, moje srdcovka - Wher The Streets Have No Name

Rozjetý projekt

10. dubna 2012 v 11:48 | Dan
Tak dneska si dám relax a napíšu o něco bližšího. V posledním době ve škole děláme takový menší projekt, kde vlastně odléváme nejrůznější formu a následně z toho něco vytvořit, někdo dělá sochu, někdo instalace a někdo zase videomaping.

Zajímavější část je ale to, co budeme odlévat :)) nejčastější předměty na odlévání jsou menší předměty, a to žárovky, kachničky, revolver a dokonce i... špekáčky. Já s kolegem jsme odlévali kuželku, co z toho bude, ještě nejsme tak jistý :D Snad nejambicióznější je snad torzy od kluku a děvčata od vedle, odlévat lidského těla je sranda, jsem zvědav co z toho nakonec bude. Jinak snad tohle není naposled, co píšu ohledně tenhle projektu.

kuzelky

el
- photo: Le Duc Dinh -
eliska

mirek
- photo: Ondřej Chrpa -
 
A pokud jste došli až na konci, možná vám dlužím vysvětlení, proč je na záhlaví moto: "Open Your Eyes", jednoduché, v tu chvíli jsem poslouchal Snow Patrola :)

 
 

Reklama