Design&Architecture

Report 16/2

16. února 2013 v 16:27 | Dan
Slíbil jsem Vám nějaké fotky z vernisáže tak tady je máte. Letos to bude možná naposled, co budu součástí školní výstavy takže jen sosejte, jak to jen jde. Příští rok už to bude jiné, buď tady zůstanu na magisterském studiu, či budu někde jinde. Možná v Ústí na interiéru, nebo v Plzni na designu… anebo zkusím příští rok na malbu. Každopádně, budu teď na bakalářce navrhovat konečně křeslo, takže hromada práce přede mnou, napsat rešerši, sehnat sponzora (v mém případě firmu LUGI, jestli se to povede), truhláře a nějakou šikovnou švadlenku :-D
K tomu výstava. Letos jsme zase měli změny ve vedení, někteří odešli a některé naopak přišli. Navrhovali jsme převážně nábytek a interiérový design (viz. předchozí článek. Díky soutěži s Admonterem a ORPEKem vznikla zajímavá schodišťě , způsoby kartonového lešení a pracovní stoly. Dále i produktové návrhy, židle a dopravní vozidla,…Foto: Facebook/CvutPrumyslovyDesign

Pro milovníky designu a umění nyní probíhá na VŠUP celoškolní výstava klauzur. Doporučuji se stavit do ateliéru Animace a ilustrace, dále k Maximu Velčovskému na Porcelán.

Pro soutěživé obalové designéry je letos opět tradiční mezinárodní soutěž Mladý Obal 2013. Soutěž je určena jak pro střední a vysoké školy, tak i pro mladé designéry do 29. Let. Cena je velká, takže neváhejte a jděte do toho!

Moje kuchyně

4. února 2013 v 15:04 | Dan
Dělat interiéru a nábytku mě nikdy nebavilo. Ovšem když studujete design tak tomu se asi nevyhnete, jednou za čas to prostě muselo přijít. Měli jsme navrhovat kuchyně s použití materiálu Hi-Macs ve spolupráci s firmem LG, k tomu i pracovní/jídelní stůl. Pro ty co nevědí, Hi-Macs je umělý kámen a víceúčelový materiál. Je tvrdý jako kámen a tvarovatelný jako dřevo. Pro designér je to jako modla, pro kupující je to zase hodně předražený materiál, asi tak jako Corian :-D

Začátky byli těžké, hledat inspirace a nápad bylo vyčerpající. Čerpal jsem rešeršé hlavně z italské designové kuchyně. Dále i luxusní koupelny, páč tvarovost vany a umyvadla přímo navazuzuje na Hi-Macsy. Ono stačí vědět, co už je na trhu, co je IN a co je dobré použít. Další části designu jsou parametry. Design nábytek je důležitém v tom, aby splnil účel a ergonomie. Nemám rád hlavně zbytečné designu, jako například to co dělá Zaha Hadid je sice hezké a pastvo pro oči, ale je tam toho až moc a některé objekty jsou spíše jako dekorace než užitný design.

Logo kuchyně - Florentino významově znamená rozkvět. Snažil jsem se i vyjádřit tu vlnitou části a půdorys kuchyně.

Abych tady zbytečně neřečnil, cituji přímo z prezentaci, co jsem měl na plachtu.

"Florentino je kuchyňský blok v otevřeném prostětleném prostoru. Jeho jedinečnost je vytvořena díky užití vysoce kvalitního mateirálu Hi-MKacs. Tato kuchyně se skládá ze tří částí, které dohromady vytvaří harmonický celek.

Centrem kuchyně je pracovní deska s jídelním stolem, která je ze dvou stran obklopena barovým pultem a kuchyňskou stěnou. Základem kuchyně jsou čisté geometrické linie, které jsou úmyslně narušeny nepravidelně zvlněnými částmi."

Výstupní prezentace - Použité programy: CS3 PS, Rhinoceros 4 a V-rayje to blbě rozsvíceno, já vím :-)

Modely


Klauzura

6. ledna 2013 v 21:52 | Dan
Cítím se jako Rolling Stone #likearollingstone. Klauzurní model a plakát jsou hotovy a po čtyřech dnech skoro bez spaní si konečně můžu užít chvíli klidu a pohody. Zítra ráno ponesu metrový model a plakát do školy a budu se modlit, že jízda MHD mi nezničí modely už po cestě :-D Nezapomeňte, se večer stavit na vernisáž. Letos to taky stojí za to. Budu tam mít nějaké figury (možná i ty, co tady na blogu nejsou), design s Admonterem a tuhle kuchyni.

Udělal jsem si prinscreen modelování v Rhino, nenávidím ho, a bohudík až do jara ho nebudu muset vidět. Dále malý render moji kuchyně. Model v reálné velikosti a fotka z vánoční besítky. Jak vidíte, Vánoce je opravdu kouzelné. I když jste stresovaní jak Chuck Norris, tak ten den si prostě dáte pohov, pár skleniček vína s kamarádem a všechno začne být fajn :-) Tak zatím naviděnou. Brzy sem budu přidávat fotky z vernisáže !

Modelování v Rhinoceros

V-ray Render Kuchyně


Model PVC


Vánoční besídka


Bob Dylan - Like a Rolling stone

Bloguji/Výstavy/Přijímačky a Hobit...

3. prosince 2012 v 6:01 | Dan
Za poslední měsíc vydat jen dva články, tomu říkám krize "středního věku". Můj blog žije teprve necelý rok, ale pomalu umírá, což je ttochui vidět. Ovšem nic s tím nenadělám. Škola je furt na prvním místě (dělám si legraci, jednička je zdraví). A klauzura se blíží, zkouškové je hned v závěsu a potom už jen státnice a bakalářská práce. Sotva k tomu stíhám i další díčlí projekty, spát denně alespoň pět hodin, jít do práce a ještě udělat něco pro sebe.

Nedávno jsem slavil dvacátédruhé narozeniny a říkám si, jestli je normální v tomhle věku ještě nic nedokázat. Dělám design již třetí rok a úspěch zatím nikde. Maluji furt stejně, kreslím ještě hůř než kdysi. Ambice mám vysoké, ale abych se víc snažil, to ne !

Teď se konečně dostávám k tomu, co jsem vám chtěl říct. Chtěl jsem vytvořit takový panel na krátké zprávy, ale blog to nepodporuje nebo jsem trochu neschopný. Každopádně teď vám stručně napíšu, co mě zajujalo v posledním měsíci:

- Výstava Beyond Reality v Rudolfině vřele ji doporučuji. Podobné výstavy jsou v Čechách velmi málo, proto si vážím toho, že Rudolfinum se alespoň o něco pokouší zatímco Národní galerie nikoliv.
- Výstava Univerzity Předlice ve Veletržním paláci (Praha 7). Vstup je zdarma, sice mě trochu zklamala, ale třeba zrovna vás pobaví.
- Přednáška Kivi Sotamma na Fa ČVUT, 6/12/2012, v místnosti 155
- Blíží se premiéra Hobita, nezapomeňte si předem zarezervovat lístky. Už teď je beztak dost pozdě a dobrá místa už jsou minimálně alespoň na týden dopředu obsazená...tedy v Imaxu na 3D. Jinam ani nechodím.

Často dostávám e-maily s dotazem o přijímacím řízení na Fakultě Architektury ČVUT a nemám čas všem odepsat. Konkrétně jak s oborem "Architektura a Urbanismus" tak "Průmyslový design". Chystám se o tom napsat takový krátký článek, nějaké rady na talentovky i na pohovor. Tyto zkoušky jsem absolvoval, takže trochu vím, jak to tam chodí. A jelikož v lednu a na začátku února už jsou přijímačky, tak abych vám stihl ještě poradit co a jak. Prozatím mi můžete napsat zprávu.

Toť vše za tenhle týden.
Annie Lennon - Into the West

Pí Chair

3. prosince 2012 v 5:36 | Dan
Provokativní název! Já vím, ale bez toho by to nebylo moc fórový, tak jsem to radši nechal. Jedná se o volné designové křeslo do školy. Židle je navrhována tak, aby byl realizovatelná. To znamená, že až budu mít čas a prachy, určitě zkusím ohýbat dřevo a udělat si křeslo navíc jen tak pro sebe. Kdo by měl zájem o spolupráci, ať se mi ozvena mail, nebo pošle zprávu. Určitě není na škodu najít si sponzora a realizovat to co nejdříve, ať to můžu přidat do portfolia :D


ADMONTER DESIGN CONTEST 2012 - Design polička - The Moving Shelf

27. října 2012 v 1:12 | Dan
Tak...teď, když termín odevzdání do soutěžu skončil, dovolím si zvěřejnit svoje prezentace. O čem je tedy řeč? Společnost Admonter letos vyhlásil první soutěž ADMONTER DESIGN CONTEST 2012. Zadání bylo navrhování libovolný mobiliář do interiéru s použití jejich dřevěných desek. My jsme to měli rovnou ve škole jako mini-školní zadání takže jsme měli i normálně konzultace.

Můj návrh byl vlastně pětiminutový nápad. Mám rád, když je návrh originální a je vtipný, hlavně je funkční a přinese nové prvky, který ještě nejsou na trhu. Sice ne vždycky to nejde, ale snažím se když dostávám nápady. Návrh jsem pojmenoval jako "The Moving Shelf", což asi už chápete, o čem se jedná.

The Moving Shelf je vlastně chytrý mobiliář, který je složen ze čtyř dřevených a funguje jako typová žaluzie. To znamená, že výška odsazených desek se může přizpůsobit vlastní potřebě. Má i velmi minimalistické využití v prostoru a proto se dají všechny poličky vytáhnout nahoru a setřit tak místa v pokoji.

Návhr byl 14denní práce proto mi omluvte za hnusný plakát a ne moc propracovanou render. Samotný navrhování mi trval tak 10denní myšlení a potom jeden den na vytvoření plakát a polo-funkční dřevený model z balzy.

plachta
#plachta
#jedna_z_možných_transformace

#gif_jak to funguje

© 2012 deisgn by Le Duc Dinh All rights reserved

PS. již jsem jednou psal tak opakuji to znovu. Žádné část/obsahu zde nesmíte reprodukována nebo přenášena v jakékoli formě nebo jakýnikoli prostředky, elektronicky, mechanicky, kopírováním, nahráváním nebo jinak.

Na závěr bych vám ještě chtěl poděkovat, že jste mi podpořili v soutěži Blog roku, ani jsem nečekal že můj skromný blog, který teprve funguje pár měsíce, je nominomán a dokonce umístil na třetí místě. Takže děkuji Vám všema ať se daří v blogování! Soutěž jsem hodně fandil Terisovi a nějak jsem chtěl věřit, že ona ten soutěž vyhraje, ale nakonec to nevyšlo...ale ta metteorwa taky není špatná :-)

a na závěr jedna parádní pecka od John Farnham - You're the Voice

Termoska Pinguino

7. října 2012 v 21:31 | Dan
Jedná se o můj první produktový design ještě tehdy v prváku. Zadání bylo najít zdroje inspirace z přírody a aplikovat do do nějakého produktu. Vyšel z toho nakonec termoska jak vidíte. Můj prvotina, tučňáci :-) Dnes už bych dělal mnohem jinak, na renderu není vidět, jak se zavírá víčka, objekty jsou hranaté a strohé, design taktéž není dotažené. Uvidíme, třeba časem až nebudu mít co dělat tak vymodeluji to znova :-)

#můj_první_věc_ve_3D
#technický_výkres

Hudební tip! #mám_rád_70's_80's_90's_music
Xanadu - Olive Newton-John

You can't escape design! #designblok12

5. října 2012 v 23:24 | Dan
Zbývá nám poslední dva dny na #designbloku12. Napsal bych Vám smysluplný článek, ale jelikož podobný informace najdete také všude na internetu, takže nemá cenu zbytečně protahovat článek a nahrávat stovky fotografie, co jsem vyfotil za ty poslední čtyři dny.

Co je to designblok, asi už víte (viz. předchozí článek). Letos s hlavní hvězdou španělská architektka/designérka Patricia Urquiola, Rossana Orlandi, Nendo, atd. a soustředilo se nejvíc na design různé nábytky, světla v interiéru a samozřejmě také představení dva nové modely aut od škodovky, Škoda Rapid a jeho přechůdce Vision D.

Co se mi však nejvíc zaujalo na letošním designbloku bylo obrovský nával designu židlí. Člověk prostě musí mít radost, že najednou uvidí tolika skvělé návrhy, kolekce, spičkové zpracování sofy, gauče či obyčejná dřevěná židle. Překvapil mě firma "ton", jejich židle sice ještě nesou historické vzpomínky z 19. století od pana Thoneta ale pomocí nové prezentace a návrhy prostě na mě dělali dojem. Pak samozřejmě nezapomenu také na Patricie, skvělá dáma s anglicko-španělským přízvukem. Její návrhy jsou umístěny všude na designbloku, a to jak v Clam-Gallasův palác, v holešovicích tak myslím i v Kafkův dům.
#jedna_kočka_za_druhou_důvod_proč_chodit_na_designblok_:-)
#hádejte_co
#velmi_zajímavá_instalace
#světlo_jako_socha
#další_světlo_z_korianu
#ton_židle
#kuci_z_ujep_navrhovali_parádní_židle
#a_velmi pohodlný_pisoáry
#hele_vypadá_to_jak_jahoda
#strašák_ve_tmě
#já_jsem_keramika_last_collection
#škoda_rapid_vision_d
#a_na_závěr_jedna_parádní_fotka_z_čvut

#jedna smutná historka. Oslovil mě jedna manažerka, prej jestli se nechci nechat vyfotit mezi mladými designéři, ale já neměl nic vystavený a kromě dvě malinkatý obrázky z brožurky jsem skoro neviditelný...takže ahoj příští rok. Letos budu makat jak blázen, abych příští rok mohl být na sebe pyšný, opravdu_to_potřebuji_!

#poděkujeme také Ondrovi Chrpu za tyto úžasné fotky!

Drakiáda 2012 - Část 2

1. října 2012 v 0:44 | Dan
"Kites ho!"

Draci v akce. Sice drakiáda byla už v pondělí ale dostal jsem k tomu teprve dneska. Jízda byla dokonalá a drak nám lítal krásně. Sice nezabodoval v estetice ale vyhrál první místo jako konstrukce. Vítr foukalo mírně, dá se i říct že skoro vůbec. Venku se nám nehlo ani lísteček a my jsme zoufale doufali, že to bude letět...a letělo. Nejvíc vydržel ve vzduchů skoro 1m20s ve výšce skoro (myslím) 80m. Každopádně, vyhráli jsme první místo a odnesli skleničku nakládaných okurek :-D

Ovšem nejsme jediný kdo zabodovali. Všechny draci byli krásné a některé lítalo velmi famózně. Přesvědčit můžete na níže vložený video. Jedná se o poslední let jako finální souboj mezi pěti nejlepší draci. Náš 3,3m drak "Macek" mimochodem vyhrál ten soutěž.photo a videa: Ondřej Chrpa

Drakiáda 2012 - Část 1

23. září 2012 v 15:03 | Dan
Tak podzim je tu, který je podle mě mimochodem jedno z nejhnusnějších období roku, a my už máme co dělat se školou. Letos je naprogramu design koncept kuchyně, stole a další drobné zadání. Co mě však překvapilo je, že jsme hned začali s Workshopem - Drakiáda. Ano slyšíte dobře, jdeme zase pouštět draci. Jsme přece designéři a kostruktéři, neco navrhujeme a budeme doufat, že to bude lítat :-D

S (nadšením) jsme vrhli hned na největší sousto, navrhujeme starožitný historický německý drak "eine große Nikel Drachen", samotný návrh vyšel v roku 1899 od pana Hugo Nikela. Drak měří 8m dlouhý a 4m široký, jen škoda že se neuchovalo plány konstrukce takže jsme museli dělat podle sebe. Drak jsme zredokuvali na 3metr dlouhý a 1,3m široký (no přiznejmě že pořád je to dost veliké :-D ).

Drak zatím není dokončené takže snad to do pondělka doženem. Pokud budete chtít to vidět na vlastní oči, můžete nás vidět v pondělí 24.9.2012 na kulaťáku, Dejvice, Praha 6 (Kousek od areálu školy VŠCHT a ČVUT). Budeme pouštět desítky různých draku a samozřejmě včetně tu naší :-)

Jako bonus Vám ještě ukážu můj starý projekt z roku 2011, tenkrát to lítalo krásně a bylo strašně fajn :-)


Tento týden nehledám žádné nové supr písničky, jedu to po starém. Coldplayni, jedna z nejlepší skupina,...jen škoda že poslední album Mylo Xyloto se nepovedla.

Coldplay - Message

 
 

Reklama