Moje kuchyně

4. února 2013 v 15:04 | Dan |  Design&Architecture
Dělat interiéru a nábytku mě nikdy nebavilo. Ovšem když studujete design tak tomu se asi nevyhnete, jednou za čas to prostě muselo přijít. Měli jsme navrhovat kuchyně s použití materiálu Hi-Macs ve spolupráci s firmem LG, k tomu i pracovní/jídelní stůl. Pro ty co nevědí, Hi-Macs je umělý kámen a víceúčelový materiál. Je tvrdý jako kámen a tvarovatelný jako dřevo. Pro designér je to jako modla, pro kupující je to zase hodně předražený materiál, asi tak jako Corian :-D

Začátky byli těžké, hledat inspirace a nápad bylo vyčerpající. Čerpal jsem rešeršé hlavně z italské designové kuchyně. Dále i luxusní koupelny, páč tvarovost vany a umyvadla přímo navazuzuje na Hi-Macsy. Ono stačí vědět, co už je na trhu, co je IN a co je dobré použít. Další části designu jsou parametry. Design nábytek je důležitém v tom, aby splnil účel a ergonomie. Nemám rád hlavně zbytečné designu, jako například to co dělá Zaha Hadid je sice hezké a pastvo pro oči, ale je tam toho až moc a některé objekty jsou spíše jako dekorace než užitný design.

Logo kuchyně - Florentino významově znamená rozkvět. Snažil jsem se i vyjádřit tu vlnitou části a půdorys kuchyně.

Abych tady zbytečně neřečnil, cituji přímo z prezentaci, co jsem měl na plachtu.

"Florentino je kuchyňský blok v otevřeném prostětleném prostoru. Jeho jedinečnost je vytvořena díky užití vysoce kvalitního mateirálu Hi-MKacs. Tato kuchyně se skládá ze tří částí, které dohromady vytvaří harmonický celek.

Centrem kuchyně je pracovní deska s jídelním stolem, která je ze dvou stran obklopena barovým pultem a kuchyňskou stěnou. Základem kuchyně jsou čisté geometrické linie, které jsou úmyslně narušeny nepravidelně zvlněnými částmi."

Výstupní prezentace - Použité programy: CS3 PS, Rhinoceros 4 a V-rayje to blbě rozsvíceno, já vím :-)

Modely


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.