ADMONTER DESIGN CONTEST 2012 - Design polička - The Moving Shelf

27. října 2012 v 1:12 | Dan |  Design&Architecture
Tak...teď, když termín odevzdání do soutěžu skončil, dovolím si zvěřejnit svoje prezentace. O čem je tedy řeč? Společnost Admonter letos vyhlásil první soutěž ADMONTER DESIGN CONTEST 2012. Zadání bylo navrhování libovolný mobiliář do interiéru s použití jejich dřevěných desek. My jsme to měli rovnou ve škole jako mini-školní zadání takže jsme měli i normálně konzultace.

Můj návrh byl vlastně pětiminutový nápad. Mám rád, když je návrh originální a je vtipný, hlavně je funkční a přinese nové prvky, který ještě nejsou na trhu. Sice ne vždycky to nejde, ale snažím se když dostávám nápady. Návrh jsem pojmenoval jako "The Moving Shelf", což asi už chápete, o čem se jedná.

The Moving Shelf je vlastně chytrý mobiliář, který je složen ze čtyř dřevených a funguje jako typová žaluzie. To znamená, že výška odsazených desek se může přizpůsobit vlastní potřebě. Má i velmi minimalistické využití v prostoru a proto se dají všechny poličky vytáhnout nahoru a setřit tak místa v pokoji.

Návhr byl 14denní práce proto mi omluvte za hnusný plakát a ne moc propracovanou render. Samotný navrhování mi trval tak 10denní myšlení a potom jeden den na vytvoření plakát a polo-funkční dřevený model z balzy.

plachta
#plachta
#jedna_z_možných_transformace

#gif_jak to funguje

© 2012 deisgn by Le Duc Dinh All rights reserved

PS. již jsem jednou psal tak opakuji to znovu. Žádné část/obsahu zde nesmíte reprodukována nebo přenášena v jakékoli formě nebo jakýnikoli prostředky, elektronicky, mechanicky, kopírováním, nahráváním nebo jinak.

Na závěr bych vám ještě chtěl poděkovat, že jste mi podpořili v soutěži Blog roku, ani jsem nečekal že můj skromný blog, který teprve funguje pár měsíce, je nominomán a dokonce umístil na třetí místě. Takže děkuji Vám všema ať se daří v blogování! Soutěž jsem hodně fandil Terisovi a nějak jsem chtěl věřit, že ona ten soutěž vyhraje, ale nakonec to nevyšlo...ale ta metteorwa taky není špatná :-)

a na závěr jedna parádní pecka od John Farnham - You're the Voice
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pamka Pamka | 5. listopadu 2012 v 17:26 | Reagovat

Nespadnou ty věci z poliček (zvlášť knížky)? Nepřijde mi moc stabilní.

2 avant-garde avant-garde | E-mail | Web | 14. listopadu 2012 v 21:59 | Reagovat

[1]: vím, jak bych to vyřešil, ale ono jeden z těch fóru je taky, že to kývá.

3 Irena Irena | Web | 28. ledna 2015 v 9:59 | Reagovat

Zajímavé, ale také by mě zajímalo, jak moc to je stabilní, aby to bylo nejen hezké po stránce designu, ale i použitelné. Máte návrhy jen pro mobiliář pro interiéry, nebo se věnujete třeba i městskému mobiliáři - okrášlit naše města :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.