Jak namalovat obraz (část 2)

5. září 2012 v 15:11 | Dan |  Painting
Především varuji, že tady nikomu neradím jak maluje obraz, to bych vám byl asi k ničemu :D Jen cituji jednotlivé pasáže z knihy od Stephena Kinga. Jak víte, slavný hororový spisovatel se vydal na uměleckou dráhu a docela mu to pálí.

Jak namalovat obraz (část 2)


Buďte hladoví. Fungovalo to u Michelangela, fungovalo to u Picassa a funguje to u stovky tisíc umělců, kteří to dělají nikoli z lásky (i když ta může hrát svou úlohu), ale aby měli co k jídlu. Pokud chcete vykládat svět, potřebujete používat svoje chutě. Překvapuje vás to? Nemělo by. Není nic tak lidského jako hlad. Není tvorby bez talentu, to připouštím, ale talent se dá lacino. Talent chodí žebrotou. Zato hlad je pístem umění. Ta malá holčička, o které vám vyprávím? Ona svoje písty našla a opřela se do nich.

Ostrov Duma Key - Stephen King

Zpátky do reality. I já se něco z toho poučil a zrovna se to hodilo pro minulý týden. Známý mě požádal, zda bych nemohl namalovat nějaký obraz na stěně pro nějaký akce undergroundu. Já poslední době hladoval po pořádný akce a neváhal jsem ani vteřinku. Portrét a figura možná nebyl tak dobrý jako můj očekávání ale věřím, že si časem zlepším. Prostřední malba patří Ondrovi a Lucce, naprosto šíleně surrealistická viďte, skoro jak bečkový scifi horor :))

Finální fotku bohužel nemám, malba jsem tak trochu nedokončil kvůli nedostatek času, jinak nemějte zle za ten blbej řez nohy dole, nevešel do formátu a blbě se to potom lepilo další baličáky.

PS: barva krve a tok možná není moc přesvědčivý, maloval jsem však za tmy a pod vlivem alkohol..pardon :)


Malba a Photo: Le Duc Dinh


Malba: Ondřej Rakušan, Lucie Fleková, Pro větší rozlišení ZDE


- Simon & Garfunkel - Mrs. robinson -

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 lovitka lovitka | Web | 11. září 2012 v 1:17 | Reagovat

Jo. Temný rytíř byl technicky velmi pěkný, ale tohle je úžasné (promluvil milovník dekandence). Ani mi to nepřijde moc nedokončené... :)

2 avant-garde avant-garde | E-mail | Web | 11. září 2012 v 1:32 | Reagovat

[1]: děkuji, vznikl taky za zvláštní okolnosti, bylo to: ondro, svlíkni triko a udělej, že jsi mrtvej :-D Ta jeho malba je ještě dekadentnější, smějící jeleni. Děkuji za návštěvu.

3 Mao Ookaneko, Vlče Mao Ookaneko, Vlče | 15. září 2012 v 8:41 | Reagovat

Líbí se mi ta druhá fotograie tvojí figury, jak stojí u toho okna. Skoro bych uvěřila, že tam někdo hodně bledý fakt umírá... ^___^" no dobře tak ne... na to je to až moc expresivní.
A ta druhá malba je... je prostě... zajimavá XDD chudáci jeleni teda (při prvním prohlédnutí jsem si myslela, že to jsou nějací hodně zdegenerovaní koně)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.